Aktualności Alkohole Polecamy Produkty płynne

Finał European Business Awards już wkrótce

Browary znad Wisły wśród 10 najlepszych przedsiębiorstw Europy? To możliwe! Na otrzymanie tego tytułu szansę ma Kompania Piwowarska, która startuje w konkursie European Business Awards w kategorii związanej z odpowiedzialnością społeczną. Do głosowania zachęca sam prezes Andrew Highcock. Liczy się każdy głos!
Polskie firmy mają się czym pochwalić i bez kompleksów konkurują z resztą Europy. Dlatego wiele z nich bierze udział w międzynarodowych konkursach, w których stają w szranki z przedsiębiorstwami z innych krajów. Kompania Piwowarska rywalizuje o najwyższe wyróżnienie – tytuł Ruban d’Honneur – w plebiscycie European Business Awards, co oznacza, że może zostać uznana za jedno z dziesięciu najlepszych europejskich przedsiębiorstw.

Pierwsze sukcesy w konkursie pojawiły się już kilka miesięcy temu, kiedy KP zakwalifikowała się do finału i uzyskała tytuł National Champion. Obecnie znajduje się w gronie 24 firm, które reprezentują Polskę w plebiscycie, i jest tutaj jedynym przedstawicielem branży spożywczej. Warto dodać, że w tej edycji do EBA przystąpiło aż 24 tysiące firm z 33 krajów. W tej chwili każdy może przyczynić się do zwycięstwa piwowarów z Tyskich Browarów Książęcych, Lech Browarów Wielkopolski i Browaru Dojlidy, oddając swój głos na Kompanię Piwowarską.

KP startuje w kategorii dotyczącej społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju, czyli Environmental & Corporate Sustainability. Jak tłumaczy prezes firmy Andrew Highcock w filmie konkursowym, firma dużo uwagi poświęca promowaniu odpowiedzialnego spożycia alkoholu. Jej działania obejmują trzy obszary: edukację kierowców, by nie prowadzili pojazdów po alkoholu, i kobiet w ciąży, by przypomnieć o zagrożeniach picia alkoholu dla ich dziecka, oraz zmianę postaw sprzedawców, by nie sprzedawali alkoholu nieletnim. Służą temu takie jak kampanie jak „Sprawdź promile”, „W ciąży nie piję alkoholu” czy szkolenia dla sprzedawców, na których uczą się oni, jak skutecznie odmawiać sprzedaży młodzieży poniżej 18. roku życia.

Dzięki takim konkursom jak European Business Awards możemy pokazać, że nie tylko warzymy znakomite piwo, i to już od setek lat, ale także dbamy o nasze otoczenie. Udowadniamy, że polskie firmy mają się czym pochwalić również w obszarze odpowiedzialności społecznej. Dlatego zapraszamy wszystkich naszych partnerów, klientów, a także miłośników naszego piwa do oddania na nas głosu. Ja już to zrobiłam! – mówi Katarzyna Radecka, kierownik ds. programów zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej.

Głosowanie w konkursie trwa do 24 lutego 2015 r., a swoje poparcie dla KP można wyrazić na stronie www.businessawardseurope.com/vote/detail/the-award-for-environmental-corporate-sustainability-1/12929.

Tam też dostępny jest film z udziałem Andrew Highcocka.

Dodaj komentarz