Słodycze i przekąski

Wesoła podróż z paczką

Wszyscy z utęsknieniem czekamy na ferie – zasłużony zimowy odpoczynek. Jednak podróż niemal zawsze jest dla dzieci mecząca i nudna. Podpowiadamy, w jaki sposób spędzić z dzieckiem czas w podróży, aby rodzinny wyjazd nie był udręką.

Każdy środek lokomocji ma swoje wady i zalety, ale w podróż do popularnych zimowych kurortów najlepiej wybrać się samochodem. Przed drogą warto wytłumaczyć dziecku, jak długo będziemy jechać oraz jakie są zasady panujące w samochodzie. Konieczne trzeba zaplanować przerwy dla „wyprostowania nóg”, a im mniejsze dziecko, tym przerwy powinny być częstsze.

Wspólny rodzinny wyjazd to okazja do zbliżenia się do siebie i to od rodziców w dużej mierze zależy, jak minie podróż. Zamiast grania na konsoli czy oglądania bajek możemy dziecku zaproponować kreatywne zabawy dostosowane do warunków ograniczonej przestrzeni i braku możliwości ruchu.

Nawet najdłuższa podróż szybko minie, jeśli odbywa się w miłej atmosferze. Nie można zatem zapomnieć o uśmiechu i smacznych przekąskach.

Zabawa z literkami

Misiowe ABC to żelki w formie literek i cyferek, które stanowią doskonały pomysł na pouczającą zabawę ze smakiem. Każdy uczestnik zabawy wyjmuje z opakowania po jednym żelku i głośno wymawia, jaką literkę znalazł. Pozostali uczestnicy po kolei wypowiadają słowa zaczynające się od tej literki. Jeśli z paczki zostanie wyjęta cyferka należy wybranej osobie zadać działanie matematyczne.

Ćwiczymy pamięć

Obserwowanie mijających za okiem widoków może być świetną okazją do ćwiczenia pamięci, a przyda się to zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Osoba zaczynająca zabawę mówi: „Widziałem…” i dodaje co, np. „dużą krowę”. Kolejni uczestnicy mają za zadanie wymieniać rzeczy, o których mówili poprzednicy oraz dodawać swoje. Zabawa polega na starannym zapamiętywaniu – wygrywa ten, kto nie pomyli się ani razu. Gdy zabawa nam się znudzi, możemy przerwać ją i za jakiś czas np. za godzinę sprawdzić, kto zapamiętał najwięcej.

Zgadnij, co to za owoc

Do tej zabawy potrzebna będzie mieszanka HARIBO Tropifrutti. To owocowe żelki o kształtach i smakach tropikalnych owoców. Każdy z uczestników zabawy zamyka oczy (oprócz kierowcy!) i wyjmuje z paczki żelka. Należy odgadnąć czy jest to ananas, kiwi, pomarańcza, cytryna, czy może malina. Naturalne koncentraty owocowe są gwarancją najlepszych owocowych smaków.

Żelki to doskonała przekąska w podróży, ponieważ nie można się nimi ubrudzić, nakruszyć czy rozsmarować ich na siedzeniu w samochodzie. Podczas zimowych wyjazdów najlepiej sprawdzi się paczka żelków HARIBO, dzięki której możesz teraz wygrać jedną z wielu atrakcyjnych nagród. Do 7 marca trwa wielki zimowy konkurs HARIBO „Paczka w podróży”, który polega na pokazaniu, jak żelki umilają wolny czas i podróż. Szczegóły na www.paczkawpodrozy.pl.

Dodaj komentarz