Napoje, soki, woda

Czas na zdrowie z Hellena Aqua

Wielkimi krokami zbliża się do nas wiosna. Po zimowym zastoju czas włożyć sportowy strój i popracować nad kondycją. Ruch oraz odpowiednio zbilansowane menu pomogą nam zrzucić nadprogramowe zimowe kilogramy, a woda smakowa Hellena Aqua uprzyjemni czas pobytu w klubach fitness.
Wraz z końcem zimy coraz częściej przypominamy sobie o zaletach aktywnego stylu życia. Z nadzieją spoglądamy na kluby fitness. Zanim jednak ruszą do nich niezliczone rzesze amatorów fizycznego wysiłku warto poznać ich historię oraz produkt, który okaże się niezastąpiony podczas intensywnych ćwiczeń.

Historia aerobiku ma naprawdę kosmiczny początek. Dyscyplina ta została stworzona przez lekarza z Narodowej Agencji Astronautyki USA i początkowo stosowano ją, by wzmocnić astronautów. Główne założenie tej aktywności opiera się na harmonijnej współpracy pomiędzy układem krążenia i oddychania w ten sposób, aby organizm mógł pobierać w czasie ćwiczeń dostateczne ilości tlenu. Kobiety przepadają zarówno za aerobic dance, gdzie mogą szaleć w rytmie ulubionej muzyki, czy za aqua aerobic, gdzie ćwiczenia odbywają się w wodzie. Domowy aerobik może opierać się na marszu, czy jeździe na rowerku stacjonarnym.

Najbardziej popularną propagatorką nowego stylu ćwiczenia była Jane Fonda, która właśnie dzięki fitnessowi szybko pozbyła się niebezpiecznej kontuzji. Rytmiczne poruszanie się w takt muzyki tak wciągnęło aktorkę, że założyła ona własny fitness klub i została światową ambasadorką tego rodzaju aktywności. Do Polski fitness dotarł później. W 1983 roku powstał w Warszawie pierwszy klub – Pod skocznią.

Odpowiednio dobrane ćwiczenia mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Warto jednak pamiętać o bardzo ważnej zasadzie. Podczas intensywnej pracy nad kondycją nasz organizm będzie domagał się wody. Jest ona podstawą odpowiedniej diety. Brak uzupełniania płynów podczas treningu może skutkować niebezpiecznym dla zdrowia odwodnieniem. Podczas ćwiczeń aerobowych traci się najwięcej wody. Dlatego lekarze zalecają jej uzupełnianie. Nie wszyscy jednak przepadają za czystą wodą mineralną. Takim właśnie osobom naprzeciw wyszła Hellena i przygotowała wody smakowe Hellena Aqua. Ten produkt nie zawiera żadnych sztucznych środków słodzących i sprzedawany jest w trzech lubianych przez Polaków smakach – truskawki, cytryny oraz jabłka. Hellena Aqua powstaje na bazie idealnie czystej wody z pokładów jurajskich. Mimo, że wody smakowe Hellena Aqua to produkt wysokiej jakości, sprzedawany jest w cenie charakterystycznej dla wód bez nut owocowych. Sugerowana cena detaliczna wynosi 1,99 zł.

Dodaj komentarz