Kawa, herbata

Chai Latte w promocyjnym menu McCafe – zasmakuj w oriencie

McCafé to specjalna strefa kawiarniana wewnątrz restauracji McDonald’s wyróżniająca się szeroką ofertą kaw i deserów. Wszystkie napoje przygotowywane są z najwyższej jakości świeżo zmielonych ziaren, których mieszanka jest opracowana i selekcjonowana specjalnie dla McCafé.
W zimowym menu kawiarni do oferty dołączyła rozgrzewająca orientalna propozycja – Chai Latte. Chai pochodzi z Indii i jest mieszanką herbaty typu instant oraz bukietu lokalnych przypraw. Dominujące aromaty to kardamon, cynamon, imbir i wanilia oraz anyż i goździk. Cała kompozycja tworzy jeden bardzo charakterystyczny rozgrzewający, słodko ostry smak. Bukiet przypraw jest zbliżony do doskonale znanego w Polsce aromatu piernikowego. Chai jest dominującym składnikiem nowości. W połączeniu z klasycznym latte całość tworzy unikalny i niezapomniany smak, do którego wraca się z przyjemnością.

Drugą propozycją polecaną na chłodne dni jest Orange Mocha. To perfekcyjne połączenie mocnego espresso, gorącego mleka i ciemnej czekolady. Zimowego charakteru dodają jej nuty cytrusowe. Wyraźna pomarańcza i słodycz czekolady doskonale rozgrzewają i wprawiają w przyjemny nastrój.

W McCafé kawa parzona jest z mieszanki arabica, pochodzącej z plantacji kolumbijskich i brazylijskich. Posiada również certyfikat Rainforest Alliance, dzięki któremu można mieć pewność, że kawa pochodzi plantacji, gdzie dba się o środowisko naturalne i prawa pracowników. McDonald’s Polska kontynuuje dynamiczny rozwój kawiarnianej koncepcji i sukcesywnie umacnia status tej marki na polskim rynku, oferując swoim klientom produkty najwyższej jakości. Obecnie działa 81 restauracji wyposażonych w strefę kawiarnianą. W najbliższym czasie planowane są kolejne otwarcia.

Dodaj komentarz