Aktualności

Alkohole wysokoprocentowe dystrybuowane przez Grupę Żywiec

W pierwszych dniach kwietnia 2010 r. Grupa Żywiec rozszeżyła współpracę z Damco Poland o usługi logistyczne alkoholi wysokoprocentowych. Zakres współpracy obejmuje: składowanie, co-packing, dystrybucję krajową oraz obsługę towarów w tzw. cross-dockingu.

Ze względu na charakter składowanego towaru w magazynie Damco w Mszczonowie powstała strefa dedykowana do obsługi alkoholi wysokoprocentowych. Na wydzielonej powierzchni obowiązują podwyższone zasady bezpieczeństwa tj.: ograniczony dostęp, monitoring CCTV, zaostrzone procedury operacyjne, dodatkowo: re-kontrola przed załadunkiem, pełna rejestracja operacji w oparciu o technlogie RF i wykorzystanie systemu WMS.

Grupa Żywiec jest znana z warzenia, a także z własnej dystrybucji prawie 20 rodzajów piw. Mało osób wie, że jesteśmy również jednym z największych dystrybutorów w Polsce wody, napojów, win i właśnie mocnych alkoholi. Taka wygodna komplementarność oferty daje nam przewagę konkurencyjną i rosnącą liczbę odbiorców – mówi Bronisław Kowalski, Dyrektor ds. Portfolio Zewnętrznego Grupy Żywiec.

Damco już od kilku lat współpracuje z branżą piwowarską, zdobywając w tym czasie spore doświadczenie w zakresie obsługi tego typu towarów. Magazyn w Mszczonowie stał się centralnym magazynem dla sieci dystrybucyjnej Grupy Żywiec, skąd realizowane są wysyłki do oddziałów naszego Klienta, jak i magazynów centralnych sieci handlowych.

To kolejna nisza, którą Damco konsekwentnie wypełnia. Już od pewnego czasu w naszej strategii rozwoju znajduje się obsługa alkoholi wysokoprocentowych, białego AGD oraz towarów niebezpiecznych [ADR]. Stworzenie usług dedykowanych dla branży piwowarskiej w połączeniu faktem, iż jesteśmy liderem w logistyce farmacji i weterynarii powodują, że stajemy się największym operatorem niszowym w Polsce – powiedział Andrzej Lada-Kubala odpowiedzialny za logistykę kontraktową w Damco Poland Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *