Aktualności Polecamy

Typowe śniadanie Polaka, czyli…kanapki i herbata

ARC Rynek i Opinia przeprowadził sondaż z którego wynika, że 81% badanych Polaków twierdzi, że ich śniadanie jest zdrowe. Co więc jedzą? 73% deklaruje, że pieczywo, 5% wędlinę, a 35% sięga po ser. Do tego herbata (44%), która bije kawę na łopatki, a mleko przegrywa z nią z kretesem. Po biały napój sięga zaledwie co 20-sty respondent.

Polacy mówią jednym głosem: nasze śniadanie jest zdrowe. Zaledwie co 10 ankietowany uważa, że jego poranny posiłek nie służy zdrowiu.

Kiedy sięgamy po pierwszy posiłek? Okazuje się, że w dni robocze niemal połowa respondentów deklarowała, że między godz. 6 a 8. W weekendy zaś większość z nas je śniadanie między godz. 8 a 10.

Śniadanie polaków

Z naszego badania wynika, że Polacy są zwolennikami szybkich i tradycyjnych rozwiązań w przypadku śniadań. Kanapka z serem lub wędliną i czasami jakieś warzywo to najczęściej wybierana opcja śniadaniowa. Wśród młodych ludzi bardziej popularne są płatki śniadaniowe – spożywają je dwukrotnie częściej niż osoby ze starszych grup wiekowych. Osoby młode znacznie częściej niż te z najstarszej grupy wiekowej jako napój do śniadania wybierają wodę. Ciekawy wniosek dotyczy kawy – okazuje się, że jest ona znacznie rzadziej wybierana niż herbata – przynajmniej na początku dnia jako napój towarzyszący pierwszemu posiłkowi – komentuje dr Paweł Jurowczyk, Senior Project Manager z ARC Rynek i Opinia.

Co na śniadanie jedzą polacy

Co polacy jedzą na śniadanie

Źródło: ARC Rynek i Opinia

Dodaj komentarz