Napoje, soki, woda Produkty płynne

Cappy Junior

Już niebawem skończą się upalne dni, minie lato, a dzieci wrócą do szkoły. Coca-Cola przygotowała na ten czas propozycję skierowaną do młodych konsumentów – napoje Cappy Junior. Jest to kolejna odsłona marki Cappy w tym roku. Tym razem do rąk konsumentów trafią dwie kompozycje smakowe niegazowanych napojów, wyprodukowanych na bazie naturalnych soków owocowych.
W napojach Cappy Junior znajdziemy 53% soków owocowych. Ponadto nie zawierają one środków konserwujących i sztucznych barwników. Napoje Cappy Junior ze względu na swoje walory odżywcze i smakowe są odpowiednie nie tylko dla pełnych energii dzieci, ale także dla lubiących owocowe smaki nastolatków. Na sklepowych półkach dostępne będą już od września.

Nowa linia napojów Cappy Junior została stworzona specjalnie z myślą o młodych konsumentach. Przyjemny, słodki smak napoje Cappy Junior zawdzięczają walorom smakowym owoców na bazie, których są produkowane: winogronom, jabłkom, czarnej porzeczce oraz cytrusom – pomarańczom i mandarynkom. Udział soków owocowych w napojach Cappy Junior wynosi 53%.

Cappy Junior, to linia napojów dedykowana dla dzieci, dlatego też podczas jej opracowywania zwracano uwagę zarówno na wartości odżywcze napoju jak i na jego funkcjonalność. „Jesteśmy firmą, która chce zaspokoić wszelkie potrzeby konsumentów w zakresie napojów bezalkoholowych, dlatego staramy się rozszerzać nasze portfolio Cappy o produkty dedykowane poszczególnym grupom konsumentów” – mówi Agnieszka Nosalik, Group Brand Manager, odpowiedzialna za markę Cappy w Polsce. – „Wprowadzając nową linię napojów Cappy Junior pragniemy zaoferować dzieciom przyjemny owocowy smak, który będzie idealnym uzupełnieniem szkolnego śniadania czy sposobem na ugaszenie pragnienia.
– dodaje Nosalik.

Napoje owocowe to przyjemny sposób zaspokajania pragnienia i zapobiegania odwodnieniu u dzieci, co jak podkreśla Dorota Osóbka, dietetyk i właścicielka poradni FOOD LINE ma duże znaczenie dla ich wydolności fizycznej i umysłowej. „W codziennej pracy obserwuję jak wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważne dla dzieci jest właściwe nawodnienie organizmu. Ponieważ woda stanowi ponad 60% masy ciała dziecka to nawet najmniejsze jej niedobory skutkują obniżeniem wydolności umysłowej i fizycznej dziecka. Jeśli dziecko pije za mało może grozić mu odwodnienie, które z kolei może skutkować m.in. pogorszeniem pamięci i koncentracji, gorszymi wynikami w nauce, większą nerwowością, a także chronicznym zmęczeniem i apatią” – mówi Osóbka.

Nowe produkty Cappy Junior będą dostępne w dwóch smakach: winogronowo-jabłkowo-porzeczkowym oraz winogronowo-pomarańczowo-mandarynkowym. Napoje dostępne będą na rynku od września 2008, w wygodnym i atrakcyjnym wizualnie opakowaniu typu PET, o pojemności 0,25 L. Praktyczne opakowanie, wyposażone w wygodny ustnik pozwoli na to aby produkt towarzyszył dziecku przez cały dzień, zarówno jako stały element szkolnego plecaka jak i podczas nauki i w trakcie zabawy.

Dodaj komentarz