soki owocowo-warzywne
Aktualności Owoce i warzywa

Soki owocowo-warzywne jako podstawa zbilansowanej diety

Kiedy kończy się zima, często czujemy, że przybraliśmy na wadze – jesteśmy ociężali i zmęczeni. Brakuje nam również słońca i ruchu. Wiosnę warto zacząć od zmiany nawyków żywieniowych, a idealnym sposobem na to jest picie świeżych i zdrowych soków owocowo-warzywnych. Zastąpienie nimi kawy i herbaty na pewno przyniesie wiele korzyści dla waszego organizmu.


Niskie pH kawy sprawia, że zakwasza ona organizm, za to soki przywracają stan zasadowy, co sprawia, że nasz układ pokarmowy prawidłowo funkcjonuje. Picie soków owocowo-warzywnych to też świetna alternatywa dla zabieganych osób, które nie mają czasu na spożywanie zalecanej przez ekspertów dziennej dawki owoców i warzyw. Wypicie wcześniej przygotowanego soku zajmuje zdecydowanie mniej czasu. Także składki odżywcze zawarte w sokach są lepiej przyswajalne. Jest to ważne, ponieważ przez złe nawyki żywieniowe nasze trawienie jest osłabione, przez co nie przyswajamy wszystkich cennych wartości odżywczych zawartych w owocach i warzywach.

Korzyści z picia soków

Dzięki odpowiedniej dawce owoców i warzyw nasza cera i włosy wyglądają zdrowo i promiennie. Poprawia się również nasze samopoczucie i koncentracja. Dodatkowo, picie soków hamuje powstawanie wolnych rodników i dotlenia komórki. Wprowadzenie do naszej diety soków, będzie nie tylko bardzo dobre dla naszej sylwetki oraz pozwoli pozbyć się nadmiaru wody z organizmu, ale także bardzo dobrze wpłynie na samopoczucie – mniej stresu, więcej energii. Włączenie soków do codziennego menu to również idealna motywacja do rozpoczęcia zdrowego stylu życia. Soki owocowo-warzywne sprawią, ze nasza dieta będzie zróżnicowana i bogata w witaminy oraz minerały. Koktajle takie można przygotowywać i pić w wielu kombinacjach, przez co nie będzie to monotonna dieta.

 

Źródło Take a Fruit

Dodaj komentarz