AGD Aktualności

Jakie mamy do wyboru meble ogrodowe?

Zastanawiając się nad aranżowaniem swojego ogrodu, coraz częściej bierzemy pod uwagę, żeby znalazły się w nim ciekawe meble ogrodowe. Okazuje się, że często nasza wyobraźnia kończy się jedynie na stoliku, jak i również krzesłach. Jednak takich możliwości jest zdecydowanie więcej. Warto dowiedzieć się, z jakimi meblami ogrodowymi rzeczywiście mamy do czynienia.

Stoły i stoliki

Oczywiście najpopularniejszym typem mebli ogrodowych, są wszelkiego rodzaju stoły i stoliki. Na czym postawimy filiżankę z naszą ulubioną kawą? Na czym położymy czytaną przez nas książkę lub gazetę? Gdzie znajdzie się miejsce na sezonowe owoce, które uwielbiamy jeść podczas wypoczynku? Już wiemy, że taki mebel ogrodowy może okazać się niezwykle praktyczny. Zatem jeszcze powinniśmy się zastanowić również nad tym, jaki ma mieć kształt, oraz z czego może zostać wykonany?

Możliwości jest wiele. Zaczynając od stolików drewnianych, przez metalowe, a kończąc aż na stolikach technorattanowych. W takim razie mamy do wyboru nie tylko cały wachlarz materiałów, ale również rozmaite wielkości. Ciekawym pomysłem mogą okazać się stoliki dwupoziomowe, a także takie na kółkach. Wtedy z dużą wygodą będziemy mogli je wprowadzić do ogrodu na taras, nie musząc się za bardzo wysilać, żeby wnieść dla gości całą tacę z kawą i pysznym ciastem.

Krzesła i ławki

Skoro już w naszym miejscu do wypoczynku znajduje się stolik, to wypadałoby mieć, gdzie usiąść. Tutaj w pierwszej chwili nasuwają nam się do głowy krzesła. Oczywiście zwykle pasują one do stolika, tworząc razem ciekawy zestaw. Jednak niekoniecznie to musi być nasza główna zasada wybierania mebli ogrodowych. W takim razie możemy naprawdę robić misz-masz, ponieważ co jak co, ale w ogrodzie nie musimy trzymać się sztampowego stylu, spokojnie ruszając swoją wyobraźnią. Jeśli jednak krzesła nie są tym, czego rzeczywiście potrzebujemy, nasza uwaga może zostać skupiona na ławkach. Przede wszystkim ten typ mebli ogrodowych zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, jak i również może na niej usiąść więcej osób. Ławki ogrodowe mają jeszcze jedną zaletę. Jeśli ich konstrukcja będzie rzeczywiście bardzo sprytna, mogą być także świetnym sposobem na przechowywanie różnych drobiazgów. W takim razie spełniać mogą aż dwie funkcje jednocześnie. W końcu oszczędność miejsca i przestrzeni, stawiamy na pierwszym miejscu.

Wygoda przede wszystkim

Jeśli niekoniecznie zależy Ci na standardowych rozwiązaniach, jakimi są ławki oraz stoliki ogrodowe, możesz w swoim zielonym azylu stworzyć prawdziwe miejsce do wypoczynku. Takimi meblami są przede wszystkim sofy oraz łóżka ogrodowe. W pierwszej kolejności takie rzeczy we własnym ogrodzie mogą nawet wydawać się nieco dziwne, a nawet szalone. Jednak po przyjrzeniu się kilku propozycjom takich mebli, jakie możemy z powodzeniem znaleźć między innymi tutaj http://ogrodolandia.pl/meble-ogrodowe , bardzo szybko zmienimy zdanie, że rzeczywiście takie modele w naszym ogrodzie mogą okazać się świetnym pomysłem.

W końcu najczęściej bywa tak, iż sofy ogrodowe nie tylko wykonane są z technorattanu, ale przede wszystkim są niesamowicie wygodne. Zresztą tak jak łóżka, które swoim kształtem zwykle przypominają bardzo duże leżaki. Innym typem łóżek ogrodowych są też takie meble, które stają się bardzo atrakcyjnym siedziskiem, przy okazji posiadającym wygodną osłoną od promieni słonecznych. Dlatego jeśli narzekamy na upały, to przesiadywanie w takich niemalże koszach, jest naprawdę przyjemne.

Huśtawki i fotele ogrodowe

Innym typem mebli ogrodowych są oczywiście wszelkiego rodzaju huśtawki, a także fotele ogrodowe. W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie do tego, żeby rzeczywiście wypocząć dzięki takiemu wyposażeniu, jakie możemy mieć niemalże na wyciągnięcie ręki. Fotele ogrodowe jak się możemy domyślać, najczęściej są

wykonane z technorattanu. W takim razie są one odporne na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne. Natomiast huśtawki ogrodowe, wiadomo, że są zwykle wykonane z solidnego drewna. Aczkolwiek niekoniecznie muszą one przyjmować wygląd bujającej się ławki. Ponieważ często w sklepach z asortymentem do ogrodu możemy znaleźć także ciekawe propozycje w postaci koszy rattanowych lub wiklinowych. Są one jednoosobowe i jednocześnie doskonale osłaniają przed zbyt silnymi promieniami słonecznymi.

Stwórz przestrzeń idealną dla siebie

Jeśli naprawdę będzie nam zależeć na wypoczynku, to na pewno zrobimy bardzo dużo, by mieć takie miejsce w swoim ogrodzie jak najprędzej. W pierwszej kolejności jednak skupmy się przede wszystkim na tym, żeby rzeczywiście pomyśleć dokładnie, w jaki sposób zaaranżować takie miejsce do wypoczynku.

Czasami takie meble możemy wykonać we własnym zakresie. Nie potrzebujemy do tego celu nie wiadomo jakich materiałów. W rozmaitych inspiracjach znajdziemy między innymi palety, które rzeczywiście są bardzo tanim materiałem, z którego możemy wykonać praktycznie wszystko, co tylko sobie zaplanujemy. Później możemy już się tylko cieszyć niekończącymi się godzinami błogiego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Meble ogrodowe - fotel

Meble ogrodowe huśtawka

Dodaj komentarz