żółta herbata
Kawa, herbata

„Sunon Yellow tea” – żółta herbata w ofercie Czas na Herbatę

Żółta herbata przez wiele lat przeznaczona była jedynie dla cesarskiego dworu. Teraz, dzięki marce Czas na Herbatę, każdy może rozkoszować się jej niepowtarzalnym smakiem.
Żółta herbata to prawdziwy klejnot wśród wszystkich odmian tego napoju. „Sunon Yellow tea” marki Czas na Herbatę produkowana jest w chińskim Huoshan, w prowincji Anhui w bardzo małych ilościach, dlatego też na rynku europejskim jest niemal nieznana.

 

Dlaczego warto żółtą herbatę?

 

Przede wszystkim dla niezapomnianych doznań zmysłowych. Herbata „Sunon Yellow tea” wyróżnia się wyrazistym smakiem o lekko orzechowej nucie i aromatem zbliżonym nieco do herbaty białej. Znawcy tematu twierdzą, że nawet kilka łyków potrafi zmienić sceptyka w zagorzałego miłośnika tego napoju.

 

Drugą kwestią, dla której powinno się pić żółtą herbatę są jej niezwykłe właściwości. Przywraca ona bowiem siły witalne, ma znakomity wpływ na układ trawienny, a dodatkowo usuwa szkodliwe substancje z organizmu.

Jak parzyć żółtą herbatę?

 

„Sunon Yellow tea” - żółta herbata w ofercie Czas na Herbatę
Żółta herbata

Warto wiedzieć, że liście żółtej herbaty są bardzo delikatne, dlatego też trzeba parzyć je z dużą uwagą i starannością. Susz należy zalać wodą o temperaturze 75-80 stopni Celsjusza i parzyć przez 3 do 5 minut. Po tym czasie można już śmiało rozkoszować się smakiem szlachetnego naparu. Warto wiedzieć, że liście zaparzać można nawet trzykrotnie, za każdym razem otrzymując bogaty i aromatyczny napój.

 

„Sunon Yellow tea” marki Czas na Herbatę. Cena: 39,90 zł/ 100g

One thought on “„Sunon Yellow tea” – żółta herbata w ofercie Czas na Herbatę

Dodaj komentarz