Maj to miesiąc Pierwszej Komunii Świętej, a co za tym idzie, rodzinnych zjazdów i przyjęć. Na tę uroczystość zaprasza się zazwyczaj bliższych i dalszych krewnych, co daje kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt osób do ugoszczenia. Jak przygotować imprezę rodzinną? Co podać, by było smacznie i zdrowo?
Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważna uroczystość zarówno kościelna, jak i rodzinna. Najistotniejszym punktem tego wielkiego dnia jest msza święta, po której goście udają się na przyjęcie, urządzane w domu lub w lokalu. Organizacja imprezy domowej jest z pewnością tańsza, lecz wymaga dużego nakładu pracy. Zwłaszcza, jeżeli rodzina jest liczna, gospodarze muszą włożyć wiele wysiłku w to, by przyjąć i nakarmić swoich gości.
Oprócz jedzenia, ważna jest także odpowiednia dekoracja stołu. W różnych regionach Polski istnieją inne zwyczaje, dotyczące typu dekoracji i rodzaju potraw wchodzących na stół komunijny. Jedno jest jednak pewne – musi być elegancko i świątecznie, gdyż taki jest właśnie ten niepowtarzalny dzień.
Zazwyczaj impreza zaczyna się tradycyjnym polskim obiadem w postaci rosołu, kotleta schabowego z ziemniakami i surówką. Następnie obowiązkowa kawa oraz tort lub ciasto. Na koniec na stół trafiają różnego rodzaju zimne przekąski: sałatki, koreczki, śledzie – np. „Filety śledziowe po giżycku” firmy SEKO S.A.
Smacznie i zdrowo? „Yes we can!”
Gotowanie i przyrządzanie wielu dań wymaga niestety godzin spędzonych w kuchni. Przy dzisiejszym tempie życia rzadko kiedy mamy na to czas. Przecież w tym samym czasie trzeba pomóc dziecku w przygotowaniach do Pierwszej Komunii, zarówno tych duchowych, wynikających z charakteru uroczystości, jak i tych związanych z odpowiednim doborem garderoby. Dla 8-latka to ważny i stresogenny moment. Należy zawsze o tym pamiętać. Warto wtedy poświęcić dziecku więcej uwagi niż zwykle, zamiast godzinami przygotowywać potrawy dla gości. Jak to pogodzić, gdy doba ma tylko 24 godziny? Wtedy można (a nawet należy!) postawić na dania gotowe (byle zdrowe!), które często bywają również smaczniejsze niż te przygotowywane w domu. W ofercie firmy SEKO SA znajdują się różnego rodzaju filety śledziowe, koreczki i sałatki rybne, które idealnie nadadzą się nie tylko na komunijny, ale na możliwie każdy stół.
„Kupne”, ale zdrowe!
Nie każdy wie, że właśnie śledzie są bogatym źródłem witamin A, D, E oraz jodu, żelaza i fosforu. Dodatkowo posiadają tłuszcze, zawierające duże ilości zdrowego dla organizmu kwasu jedno- i wielonienasyconego, m.in. kwas EPA, regulujący ciśnienie tętnicze i poziom cholesterolu. Ponadto, mimo że śledzie to ryby tłuste, są one bardzo mało kaloryczne. Co więcej, ryby w ogóle posiadają dużo potasu, który pomaga w pozbywaniu się nadmiaru wody z organizmu oraz kwas omega-3, przyśpieszający przemianę materii.
Warto o tych zaletach wspomnieć na przyjęciu wszystkim wiecznie odchudzającym się ciociom. Śledzie także doskonale wpływają na pamięć i koncentrację, czyli wydają się idealne dla młodziutkich uczniów, bohaterów komunijnego przyjęcia.
Na koniec można też zadać pytanie, w jaki sposób „Filety śledziowe po giżycku” SEKO S.A. poprawią komunijnym gościom humor? Śledzie, jak i czekolada, zwiększają w organizmie człowieka poziom serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Ot co!
„Filety śledziowe po giżycku” SEKO S.A., cechy produktu:
Filety śledziowe po giżycku” to jeden z najsmaczniejszych i najpopularniejszych wśród konsumentów produktów spółki SEKO. Są to kawałki pysznego śledzia, z dodatkiem cebuli oraz starannie dobranych przypraw. Filety śledziowe po giżycku” to nie tylko wspaniała zimna przekąska, ale doskonałe urozmaicenie ciepłych dań głównych. Nie tylko tych komunijnych!