Alkohole

Odkupienie Win, czyli nowe miejsce dla „winnych” smakoszy

Któż z nas nie jest winny słabości do pysznego jedzenia i dobrych trunków? To nic zdrożnego, zwłaszcza że teraz możemy łatwo nasze winy „odkupić”. Na gastronomicznej mapie Warszawy pojawiła się restauracja i winiarnia o przewrotnej nazwie „Odkupienie Win”. Swoich gości raczy starannie wyselekcjonowanymi winami w połączeniu z wybornymi daniami. Oferuje także szereg innych atrakcyjnych usług: organizację degustacji, prywatne szkolenia z wizytą sommeliera w domach klientów, winne vouchery, czy dostawę trunków pod wskazany adres.

Restauracja mieści się przy Placu Czesława Niemena 1 na warszawskim Żoliborzu Artystycznym – idealnie wpisując się w klimat dzielnicy. Wina pochodzące z różnych stron świata z pomocą doświadczonego sommeliera są zestawiane z wysokiej jakości potrawami. Do szerokiej gamy kilkuset win z Europy i Nowego Świata lokal serwuje tradycyjne deski wędlin i serów oraz przystawki, zupy oraz dania główne, m.in. ośmiornicę z chorizo, a także  wyśmienite desery. W nowym wiosennym menu goście będą mieli okazję spróbować kaczki z polentą, truskawkami oraz sosem fiołkowym, a także steku z kalmara w sosie z palonego masła z dodatkiem cytryny i salsą z pomidorów. Nie zabraknie, uwielbianego przez klientów, tatara z trzech rodzajów pomidorów. Na słodko Odkupienie Win serwuje pijaną kozę oraz cenione przez smakoszy ptasie mleczko.

 

– Menu w restauracji jest często zmieniane, dzięki czemu stale tworzone są nowe połączenia nieodkrytych wcześniej smaków. Jakość serwowanych przez nas win oraz dań została doceniona poprzez wyróżnienie w grupie 13 najlepszych restauracji debiutujących w 2017 roku według portalu Restaurantica  – mówi Mikołaj Laskowski, właściciel Odkupienia Win.

 

 

Odkupienie Win to więcej niż tradycyjna winiarnia. Restauracja organizuje cykliczne degustacje tematyczne, podczas których goście mogą skosztować win pochodzących z poszczególnych krajów i regionów świata. Zachęca swoich gości wieloma ofertami specjalnymi, do których należy dostawa win do domu czy organizacja imprez okolicznościowych. W lokalu można nabyć ponadto vouchery, kosze prezentowe i tzw. winne abonamenty. Odkupienie Win wprowadziło także niespotykaną dotąd usługę – możliwość zaproszenia sommeliera do własnego domu, który w kameralnej atmosferze zabierze uczestników spotkania w podróż po świecie win i podpowie jak idealnie zestawiać odpowiednie gatunki z różnymi potrawami.

Dodaj komentarz