Aktualności

Najpopularniejsze typy książek kucharskich

Gdy analizujemy rynek książek kucharskich, zwykle zaskakuje nas to, jak bardzo jest on rozwinięty. Co więcej, nowe tytuły pojawiają się na nim już nawet nie co miesiąc, ale nawet co tydzień. Jak wybrać więc ten, który okaże się naprawdę inspirujący? Aby poznać odpowiedź na tak postawione pytanie, warto zapoznać się z kilkoma rodzajami książek z przepisami królującymi obecnie na sklepowych półkach.

Szukasz ciekawych książek kucharskich? Odwiedź: https://tantis.pl/kuchnia-potrawy-c5109.html

„Biblie kucharskie”

Biblie kucharskie to książki, do których warto podchodzić z pewną ostrożnością. Zwykle ich wygląd imponuje i nie bez przyczyny to właśnie reprezentanci tej grupy najczęściej są wybierani wtedy, gdy chcemy sprawić prezent bliskiej nam osobie. Łatwo je wypatrzyć, charakteryzuje je bowiem zarówno imponująca objętość jak i charakterystyczny tytuł. To książki takie, jak „Kuchnia polska”, „Przepisy babci”, „Przepisy z Wielkopolski” albo „Kuchnia świąteczna”. Dlaczego jednak warto podchodzić do nich z pewnym dystansem? Tym, co budzi pewne wątpliwości jest przede wszystkim zawartość takich pozycji. Poza prawdziwymi perełkami, które powinny być w każdym domu, często możemy natrafić na książki sprawiające wrażenie składanych na szybko po to tylko, aby można było wydać je przed świętami albo innym okresem wzmożonej sprzedaży. Przepisy, które nie pasują do tematyki książki są wtedy opatrzone zdjęciami, co do których można podejrzewać, że w ostatniej chwili pobierano je z Internetu. Nawet w takich książkach przynajmniej kilka przepisów jest jednak zawsze wartościowych, nie warto więc zamykać się na nie.

Przepisy celebrytów

Inną grupą książek, które zalewają polskie księgarnie są te, w których można znaleźć przepisy kulinarne tworzone czy też wykorzystywane przez osoby znane i lubiane. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku „biblii kucharskich” nie należy uogólniać. Do zakupu pozycji z tej grupy warto jednak podchodzić z pewną ostrożnością. Nie jest wykluczone, że znajdziemy wśród nich prawdziwe perły. Z pewnością jednak nie brakuje i takich, które zostały wydane tylko po to, aby wykorzystać pięć minut sławy ich autorów.
Książki kucharskie blogerów

Książki kucharskie przygotowane przez blogerów kulinarnych wzbudzają kontrowersje przede wszystkim dlatego, że zawierają przepisy, o których wiadomo, że bez trudu można znaleźć je w Internecie. Mają jednak spore grono zwolenników i nie dzieje się tak przez przypadek. Jeśli znamy danego blogera i odpowiada nam jego styl gotowania możemy mieć pewność, że w książce znajdziemy sprawdzone przepisy i zdjęcia rzeczywiście odzwierciedlające wygląd potrawy, która jest opisywana.

Sprawdź: https://tantis.pl/alaantkowe-blw-od-niemowlaka-do-p522007.html

Dodaj komentarz