MLEKOMAT - Automatyczny Dystrybutor Mleka Pełnego
Nabiał

MLEKOMAT – Automatyczny Dystrybutor Mleka Pełnego

MlekoMat – Automatyczny Dozownik Mleka Pełnego jest to urządzenie do sprzedaży nieprzetworzonego świeżego mleka („prosto od krowy”), które działa jako automat samodzielnie dozujący odpowiednie ilości mleka, wybrane przez konsumenta do własnych naczyń lub butelek konsumenta.

 

 

MODEL S – wolnostojący, jest schładzalnikiem o ściance grubości 50 mm przeznaczonym do umieszczenia w zamkniętym, zabezpieczonym miejscu. Można w nim umieścić jeden pojemnik na mleko o objętości do 230 litrów. Wyposażony jest w agregat chłodniczy o mocy 850W.

 

MODELE L i XL – Te dwa modele wykonywane są jako schładzalniki przemysłowe ze ściankami o grubości 70 mm z izolacją termiczną o wysokiej gęstości. Wyposażone są w przemysłowe agregaty schładzające RIVACOLD pozwalające utrzymać odpowiednią temperaturę w każdym klimacie. W szczególnych warunkach pogodowych (w strefach arktycznych) wyposaża się je w układ grzałek elektrycznych regulujących temperaturę.

 

Najważniejsze zalety

 • Całkowicie zautomatyzowany proces dystrybucji mleka
 • Łatwa i szybka obsługa
 • Bezpieczny i higieniczny dla konsumenta
 • Mycie automatyczne
 • Spełnia wymagania sanitarne i regulacje prawne państw Unii Europejskiej
 • Umożliwia dystrybucję mleka, jogurtu w różnych smakach
 • Zapewniamy indywidualny wystrój graficzny zgodny z wymaganiami klienta

 

WYSOKĄ JAKOŚĆ MLEKA GWARANTUJE DOBÓR MATERIAŁÓW ORAZ WŁAŚCIWA IZOLACJA ZBIORNIKÓW NA MLEKO

 

Firma Condor wykonuje zbiorniki na mleko z podwójną izolacją termiczną z wysoko gatunkowej stali nierdzewnej “aisi 316L”. Wewnętrzna i zewnętrzna powierzchnia jest perfekcyjnie wygładzona w procesie elektro polerowania w celu uzyskania optymalnej higieny przechowywania mleka. Każdy pojemnik jest wykonywany na terenie Unii Europejskiej!

 

Zbiorniki wyposażone są w centralną pokrywę, pompę dozującą, mieszadło, czujnik temperatury, kulistą dyszę myjącą do automatycznego mycia komory dozującej, zawór spustowy DN40. Cztery kółka umocowane do podstawy ułatwiają transport. Oferowane są w pojemnościach: 150-180-230 litrów. Automatyczny system mycia do pojedynczych lub połączonych szeregowo zbiorników na mleko może być dostarczony jako wyposażenie dodatkowe.

 

Sposoby transportu

 

Pojemniki z mlekiem powinny być transportowane do dystrybutorów z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w specjalnie przystosowanych do tego samochodach wyposażonych w system prowadnic, teleskopowych siłowników i wyciągarki lub w hydrauliczną platformę załadowczą.

 

Wprost do konsumenta

 

Nasz system dystrybucji mleka skraca jego drogę od producenta do konsumenta. Dzięki czemu producent sprzedając szybciej uzyskuje większy zysk i jednocześnie oferując konsumentowi świeży produkt o naturalnym smaku. Oprócz mleka konsument może z automatycznych dystrybutorów nabyć inne produkty wiejskie (jajka, masło, ser…).

 

Prostota i wygląd

 

Mlekomaty dostępne są jako urządzenia wolnostojące lub do zabudowy, która może być wykonana jako otwarty domek z drewna lub stalowy kontener. Dystrybutory mleka umieszczone są zawsze wewnątrz przemysłowych schładzalników zapewniających temperaturę 4ºC.

 

Zabudowa umożliwia umieszczenie w jej wnętrzu także dystrybutorów z innymi produktami wiejskimi takimi jak: sery, jajka, śmietana itp a także dystrybutora na puste butelki na mleko czy jogurt. Oprawa graficzna budynku oraz dystrybutora zależy od sprzedawcy i jego smaku artystycznego.

 

Wersja mobilna

 

Istnieje również możliwość stworzenia wersji mobilnej w postaci zabudowanej na samochodzie dostawczym lub jako przyczepy. Takie rozwiązanie umożliwia ustawienie automatu w różnych miejscach, np w każdym dniu tygodnia w innym miejscu, co powoduje pozyskanie większej ilości konsumentów na większym obszarze przy użyciu jednego automatu.

 

Wyposażenie automatu dozującego

 

W skład automatu dozującego wchodzi: ekran 7“, panel sterujący, pojemnik na pieniądze, czytnik kart, układ dozujący mleko, 2 lampy ultrafioletowe i wyposażenie myjące wnękę dystrybutora. Całość wykonana jest z trwałej stali nierdzewnej “aisi 316L”. Urządzenie może być wyposażone w wygodną i funkcjonalną półeczkę.

 

Innowacyjność gwarantuje porównywalne korzyści

 

Automat zapewnia możliwość montażu różnych dozowników jogurtu o odmiennych smakach bez potrzeby zmiany dystrybutora. System zapewnia zapamiętywanie danych podstawowych takich jak temperatura mleka, wymiana zbiorników, lista błędów i awarii w okresie jednego roku.

 

Urządzenie ma możliwość zamontowania bezpośredniego podłączenia telefonicznego lub GSM pozwalającego monitorować pracę automatu.

 

Higiena i bezpieczeństwo

 

Mlekomat jest wyposażony w różne systemy zabezpieczające interes sprzedawcy i konsumenta w oparciu o wymogi sanitarno-higieniczne zapewniające okresową dezynfekcję i automatyczne mycie dystrybutora.

 

Formy płacenia

 

Automat może akceptować różne formy płatnicze tj. monety, banknoty, karty kredytowe, płatnicze…

 

Zdalne sterowanie

 

Urządzenie samoistnie powiadamia specjalnym sms-em o każdym nienormalnym zachowaniu się systemu (przesyłanym do centrali serwisowej lub bezpośrednio do właściciela). Może współpracować z kamerą umożliwiającą nagrywanie w czasie 24 h na dobę lub przekazywanie danych Internetem do centrali serwisowej. Automat może być połączony “on-line” w celu kontrolowania dobowego utargu z wyszczególnieniem płatności dokonanych gotówką lub różnego typu kartami płatniczymi.

 

Dane techniczne

 • Zasilanie: 230 V 50 Hz
 • Moc: 1750 W
 • Wymiary i waga pojemników na mleko:
 • DRX 25 – 720 x 820 x h=1600, ciężar -150 kg
 • DRX 50 – 945 x 820 x h=1830, ciężar – 210 kg

Dodaj komentarz