Aktualności Owoce i warzywa Polecamy

Minikiwi NERGI® już w sierpniu w Polsce

Pod koniec sierpnia na polskich sklepowych półkach pojawi się minikiwi NERGI®. Wszystko za sprawą firmy SOFRUILEG.

Ze względu na wysoką zawartość składników odżywczych – w tym zwłaszcza witaminy C – ten intrygujący owoc zasługuje na miano „super owocu”.

NERGI® wyróżnia się niewielkim rozmiarem oraz gładką, cienką i jadalną skórką. Choć miąższ owoców przypomina popularne kiwi, w przeciwieństwie do nich minikiwi nie wymaga obierania, a owoce można od razu włożyć do ust i zjeść, tak jak maliny, jagody lub porzeczki. To idealna i zdrowa przekąska, którą dziecko może zabrać do przedszkola, szkoły, na plac zabaw lub zajęcia sportowe.

Ze względu na wysoką zawartość witaminy C (52,5 mg w 100 g, co stanowi 87,5% ZDS) NERGI® jest uważany za „super owoc”. Minikiwi to także cenne źródło innych ważnych składników odżywczych: witaminy E (5,28 mg w 100 g, 44% ZDS), błonnika (3,6 g w 100 g), a także potasu, magnezu, fosforu oraz wapnia – pierwiastka istotnego dla prawidłowego rozwoju układu szkieletowego dzieci zwłaszcza w okresie ich intensywnego wzrostu.

Słodko-kwaśne i niskokaloryczne owoce NERGI® (tylko 52 kcal w 100 g) mogą być spożywane na surowo między regularnymi posiłkami lub jako dodatek do wielu potraw. Złożony smak minikiwi oraz nietuzinkowy wygląd wniosą do przygotowywanych dań egzotyczną atmosferę, słodycz oraz oryginalność.

Owoce NERGI® będą dostępne na rynku od końca sierpnia do połowy listopada w poręcznym opakowaniu 125 g.

Plantacja minikiwi nergi
źródło: nergi

Dodaj komentarz