Alkohole Produkty płynne

Marani Kondoli Mtsvane-Kisi – wino nie tylko dla kobiet

Wino Marani Kondoli Mtsvane-Kisi otrzymało srebrną nagrodę Sakura Japan Women’s Wine Award, która przyznawana jest najlepszym winom dla kobiet.

Marani Kondoli Mtsvane-Kisi to wytrawne, rocznikowe, białe wino zachwyca swoim smakiem i aromatem. Powstaje z owoców dojrzewających w jednej winnicy – Kondoli, w dwóch ściśle określonych parcelach – Mtsvane K.2005 i Kisi K.05.

Pod koniec sierpnia są one pozbawiane części owoców, aby podnieść walory smakowe i jakość przyszłego wina. Zbiory mają miejsce we wrześniu, następnie wino tworzone jest według unikatowej receptury – dojrzałe jagody są m.in. schładzane i tłoczone przy pomocy specjalnych pras pneumatycznych.

Wino jak diamenty

W efekcie tego procesu powstaje szlachetne, jasnozłote wino z zielonkawym odcieniem. Jego smak to solidny ekstrakt i delikatnie pikantny finał z tonacjami goryczki, siana, dojrzałych jabłek oraz pestek. Aromat zawiera całe bogactwo odcieni – od agrestu, suszonych ziół, mokrej słomy, słodkie polne kwiaty, po rumianek, kwiaty lipy, propolis i lekko przypieczoną skórkę bułki. Dodatkowo podczas dojrzewania nabywa ono aromatu miodu i suszonych owoców. To szlachetne wino będzie idealnym prezentem z okazji Dnia Kobiet dla damy o bardzo wyrafinowanym guście.

Co wypić do chaczapuri?

Nagrodzone srebrem Marani Kondoli Mtsvane-Kisi to doskonałe towarzystwo dla dań z drobiu, np. piersi z gęsi marynowanej w kolendrze lub kaczki z jabłkami. Sprawdzi się także w towarzystwie sałatki z owoców morza oraz dojrzałego sera, takiego jak gloucester czy appenzeller. Szczególnie dobrze będzie smakować z tradycyjnym, gruzińskim serem sulguni. Śmiało można także łączyć je z najsłynniejszą gruzińską potrawą – plackiem serowym chaczapuri.

Dodaj komentarz