Wszystkie mrożone ryby od FRoSTY z niebieskim certyfikatem MSC
Lody i Mrożonki Mięso i ryby Ryby

Wszystkie mrożone ryby od FRoSTY z niebieskim certyfikatem MSC

Produkty rybne FRoSTY zostały oznaczone niebieskim certyfikatem MSC. FRoSTA to obecnie jedyny w Polsce producent, którego wszystkie produkty rybne będą posiadały niebieski certyfikat MSC na opakowaniu. Oznacza on, że ryby FRoSTY pochodzą ze stabilnych i dobrze zarządzanych łowisk.

Z danych FAO wynika, że blisko 90% światowych zasobów rybnych jest nadmiernie eksploatowanych bądź wręcz całkowicie wyeksploatowanych. To dlatego MSC – największa niezależna organizacja pozarządowa zajmującą się zrównoważonym rybołówstwem – ustanowiła standardy zrównoważonych połowów oraz standardy certyfikacji w łańcuchu dostaw.

 

Niebieski certyfikat MSC potwierdza, że ryba pochodzi ze stabilnych i dobrze zarządzanych łowisk. Taki znak gwarantuje, że rybołówstwo spełniło wytyczne w zakresie zrównoważonych połowów, a wszystkie firmy, które brały udział w procesie przygotowania produktu, spełniły standard MSC w łańcuchu dostaw, gwarantujący pełną identyfikowalność produktów i niemieszanie się certyfikowanych produktów rybnych z tymi bez certyfikatu.

 

Teraz do grona producentów posiadających certyfikat na opakowaniach produktów rybnych dołączyła FRoSTA. Niebieski certyfikat MSC jest już obecny m.in. na Rybach z pieca czy Złotych paluszkach rybnych – flagowym produkcie FRoSTY. Do końca 2014 r. pojawi się także na pozostałych produktach z rybnego asortymentu firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *