Aktualności Prawo i finanse

Na podwyżce akcyzy straciły małe sklepy

Podwyżka o 15% podatku akcyzowego na mocne alkohole, która weszła w styczniu br. wprowadziła duże zawirowanie na rynku wyrobów spirytusowych. Kilkuprocentowe spadki sprzedaży odbiły się nie tylko na producentach, ale także na sektorze handlu i dystrybucji. Największy, bo ponad 10% wolumenowy spadek sprzedaży zanotowały sklepy małoformatowe.

Aktualności Prawo i finanse

Ustawę o promocji żywności trzeba poprawiać

Efektów działania jeszcze nie widać, a już pojawiają się głosy, że ustawę o promocji żywności trzeba poprawiać. Zdaniem organizacji rolniczych. przepisy są dziurawe i nie wszyscy na konta funduszy muszą wpłacać pieniądze. Ale szanse na nowelizację są niewielkie, przynajmniej na razie.

Aktualności Prawo i finanse

Nie zabijaj witamin! Startuje kampania Jana Niezbędnego

Marka Jan Niezbędny rozpoczyna innowacyjną kampanię edukacyjną promującą zdrowe wybory żywieniowe i gotowanie na parze. Kampania ma zwrócić uwagę na to, ile witamin tracimy w procesie przygotowywania posiłków. Jej główną osią jest wyjątkowa strona internetowa www.iletracisz.pl. Po raz pierwszy treści eksperckie dotyczące zdrowego gotowania zostały zaprezentowane w tak interaktywny i odważny sposób. Za kreację kampanii […]