Kebab najchętniej wybieranym posiłkiem na mieście
Aktualności

Kebab najchętniej wybieranym posiłkiem na mieście

Polak na mieście jada kilka razy w miesiącu. Zdecydowanie najczęściej wybiera kebab, a za jedzenie płaci między 21 a 30 złotych. Z jedzenia na mieście korzysta zazwyczaj bez szczególnej okazji. Wybierając restaurację kieruje się głównie cenami potraw. Opinie znajomych i rodziny na temat restauracji są dla niego dużo ważniejsze niż opinie blogerów czy krytyków kulinarnych […]

Jakie jedzenie jest dla nas zdrowe?
Aktualności

Jakie jedzenie jest dla nas zdrowe?

Aby sprzedawać żywność w Polsce trzeba spełniać konkretne wymagania. Firmy, które zajmują się produkcją, przetwórstwem i dystrybucją żywności muszą działać zgodnie z wytycznymi systemu HACCP.

Polacy piją coraz więcej wina wysokiej jakości
Aktualności Alkohole

RAPORT: Polacy piją coraz więcej wina wysokiej jakości

Sprzedaż wina rośnie mimo, że Polska nadal jest daleko w tyle ze światową czołówką z 7 litrami spożycia tegoż trunku. Powoli gonimy jednak światowe winiarskie potęgi. Co wpływa na zwiększenie sprzedaży? W dużej mierze dyskonty, chociaż duża część z nas coraz częściej jednak szuka wytrawnych win wysokiej jakości. Największą popularnością cieszą się wyprodukowane w Mołdawii.

XIII Międzynarodowy Kongres Promocji Warzyw i Owoców
Aktualności Polecamy

Polska po raz pierwszy będzie gospodarzem XIII Międzynarodowego Kongresu Promocji Warzyw i Owoców

We wrześniu startuje XIII Międzynarodowy Kongres Promocji Warzyw i Owoców. Po raz pierwszy gospodarzem wydarzenia jest Polska, co bez wątpienia jest wielkim wyróżnieniem na światową skalę. Celem Kongresu jest propagowanie idei „5 porcji” związanej z rolą owoców, warzyw i ich przetworów, w tym soków w żywieniu człowieka, a także właściwej polityki prozdrowotnej. Jesteśmy jego patronem […]

Akcesoria kuchenne z silikonu
AGD Aktualności

Akcesoria kuchenne z silikonu

Silikonowe akcesoria kuchenne są obecnie bardzo popularne. Kusi ich kolorystyka, dzięki której gotowanie staje się jeszcze większą przyjemnością. Ponadto kolorowe akcesoria to niejako kuchenne gadżety. Praktyczne, ale i zachęcające do wspólnego gotowania, chociażby dzieci.